Kuidas valida endale täispuhutavat aerulauda?

Poodidest võib leida igas hinnaklassis ja mõõdus täispuhutavaid aerulaudasid. Kuid kuidas ja mille alusel lauda valida? Siinkohal annamegi mõned näpunäited, kuidas eristada erinevate laudade omadusi ja kvaliteeti.

Mis on täispuhutud laua puhul oluline?

Aerulaudade puhul on üheks olulisemaks näitajaks kandevõime. Kandevõimet märgitakse enamasti liitrites (see näitab palju õhku lauda sisse mahub). Mida rohkem liitreid, seda suurem kandevõime. Spetsiaalsete kalkulaatorite abil on võimalik arvutada liitritele vastav kandevõime kilogrammides.

Lihtsamgi on aga hinnata kandevõimet laua paksuse järgi – mida paksem laud, seda rohkem õhku sinna ju mahub. Enamasti toodetakse 4- ning 6-tolliseid laudu.

Miks on kandevõime oluline? Oluline on loomulikult see, et inimene lauaga ikka vee peal püsiks ega hakkaks põhja vajuma (tootel märgitud maksimaalne kandevõime). Kuid sellest ei pruugi piisata. Kui laua kandevõime on sõitja jaoks liiga väike, paindub laud läbi ning see vähendab nii kiirust, tasakaalu kui sõidumugavust. Seda juhtub eriti 4-tolliste laudade puhul, mis sobivad hästi lastele sõitmiseks.

Täispuhutavate laudade eeliseks on kokkupakitavus – kerge transportida. Sõiduomaduste poolest ei saa nad kõvadele laudadele küll konkurentsi pakkuda, kuid mida jäigem on täispuhutud laud, seda rohkem ta kõvale lauale sarnaneb. Jäikuse saavutamiseks tuleb lauale suurem rõhk sisse pumbata. Siinkohal mängib rolli laua tootmistehnoloogia ning kvaliteet. Tänasel päeval on kvaliteetse laua tunnuseks drop-stitch ühendus – laua ülemine ja alumine osa on omavahel niitidega ühendatud ning see talub suuremat rõhku kui näiteks liimitud ühendus. Teine oluline aspekt on materjal – 2-kihilisest PVC-st toodetud laud talub suuremat rõhku kui 1-kihilisest. Kõige lihtsam teada saada, kuidas laud toodetud on, on vaadata maksimaalse lubatud sissepumbatava rõhu ülemist piiri. Kui see on 15-18 PSI-d, siis suure tõenäosusega on tegemist 1-kihilise lauaga. Kui aga lubatud piir on 22-25 PSI-d siis 2-kihilise lauaga.

Nagu muude toodete puhulgi, on parem laud ka kallim. Mis on parim, sõltub muidugi kasutuseesmärkidest.

Aerulaud.ee

Eelmine
Berkel Boards'i laud müüa
Järgmine
Aerulauade ajaloost

Sellel postitusel on 1 vastus

Tere

Sooviksime hinnapakkumist täispuhutavale SUP laua komplektile - 4tk.
Soovime need soetada Kiviranna puhkemaja klientidele väljarentimiseks Võrtsjärvel. Ei ole seniseid kogemusi, lisaküsimused teretulnud

Lugupidamisega
Jaanika Kaljuvee
5298561
www.kiviranna.ee
Jaanika Kaljuvee
11. jaanuar 2019
Email again: